MULTITEC

Kontejnery MULDA

Společnost MULTITEC vyrábí kontejnery typu MULDA jako výměnné nástavby vozidel pro ramenové nakladače, tzv. řetězáky, motorové vysokozdvižné vozíky a jinou manipulační techniku používanou v České republice a v zemích EU. Kontejnery jsou kompatibilní i s mechanismy vyrobenými dříve, ale dosud užívanými. Kontejnery typu MULDA se liší tím, že buď mají na obou bocích po dvou úchytech, tzv. bolcnách, pro připojení řetězů hydraulických ramen kontejnerového nosiče, nebo mají vodítka pro lyžiny motorového vozíku, nebo vázací oka v rozích pro jeřáb.

MULDA kontejnery se používají také v provozech kafilérií jako přípojné kontejnery ke stacionárnímu lisu. Jejich oceňovanou předností je možnost dokonalého utěsnění sběrné vany a čela kontejneru a dále snížení objemu odpadu pro přepravu s dopadem na ekonomiku provozu zařízení díky slisování odpadu.

Přípojné Mulda kontejnery jsou vyobrazeny na těchto www stránkách v sekci MULDA - dvojhák a v sekci Kontejnerové mechanismy - lisy stacionární.

JEDNOHÁK

Kontejnery se vyrábějí v souladu s normou DIN 30720 a DIN 30735 pro systém s jedním překlopným mechanismem, případně v kompatibilním provedení s touto normou. Délka podlahy 1920 a 2250 mm, šířka podlahy kontejneru 1640 mm, případně podle potřeby zákazníka. Výška kontejneru je u nových typů nosičů volitelná, u nosičů starší výroby je omezena výškou hrazdy spojující hydraulická ramena. Tloušťka plechu dna, bočnic, předního čela, vík se volí podle účelu použití a provozního zatížení kontejneru od 6 do 1,5 mm. Objem kontejneru je v rozmezí od 2 do 20 m3, nosnost od 3 do 18 tun.

DVOUHÁK

Kontejnery se dvěma překlopnými zařízeními jsou česko - slovenskou zvyklostí z minulých let. Kontejnery pro tento systém mají standardně délku podlahy 1920 a 2250 mm, šířku podlahy 1640 mm, případně podle potřeby zákazníka. Výška kontejneru je volitelná dle typu ramen nakladače (bez hrazdy, s hrazdou).

Kontejnery MULDA se vyrábějí taky jako přípojné kontejnery ke stacionárnímu lisu, často pro kafilérní provozy, viz sekce foto zde.

> VIDEO > FOTO > VIDEO > FOTO

TROJHÁK  (UNIVERZÁLNÍ)

Kontejnery se třemi překlopnými zařízeními se označují jako univerzální z hlediska použití na všech typech ramenových nosičů (jednohák i dvojhák).

MULTIKÁRA

Kontejnery na nosiče Multicar - ramenový nakladač mají nosnost od 1 do 3 tun. Vyrábějí se jako jednohák s jedním překlopným zařízením. Standardní tloušťka plechu je u dna 3 mm, bočnice, čelo 2 mm. Výška kontejneru je volitelná dle typu kontejnerové nástavby nosiče, délka je dána délkou nosiče, šířka přes bolcny (úchyty řetězů) je standardně 1000 mm, případně s odchylkou dle potřeby zákazníka.

> VIDEO > FOTO > VIDEO > FOTO

VYSOKOZDVIŽNÝ VOZÍK

Kontejnery vyklápěcí určené pro manipulaci vysokozdvižným (motorovým) vozíkem jsou vybaveny vodítky pro vidle vozíku. Standardní tloušťka plechu je u dna 3 mm, bočnice a čelo 3 mm. Rozměry kontejnerů, příp. doplňkové prvky jsou určeny charakterem jejich použití v provozu. Kontejnery se vyrábějí o objemu v rozmezí od 0,5 do 5 m3 s nosností od 1 do 5 tun.

KONTEJNERY SLIM

Kontejnery SLIM jsou určeny pro ramenový nakladač RN-035MTC2000-2.PC. Velikostí a rozměry korespondují s normou DIN 30735, mají však dvě překlopná zařízení v souladu s českou zvyklostí. Objem kontejnerů je v rozmezí 2 až 4 m3 u symetrického provedení a 3 až 5 m3 u asymetrického provedení. Svou velikostí vyplňují mezeru mezi kontejnery pro ramenové nakladače na vozech Multicar a kontejnery pro ramenové nakladače velké korespondující s normou DIN 30720.

> VIDEO > FOTO  > VIDEO > FOTO